Over Dag van de Bouwkosten 2025
Dag van de Bouwkosten 2025

Noteer 14 november in je agenda! Op deze dag organiseert de NVBK haar jaarlijkse Dag van de Bouwkosten. Dit jaar staat in het teken van circuliar, duurzaam en kostenefficiënt bouwen – met als inspirerend voorbeeldproject de nieuwe klimaatneutrale treinstellenhal van NS Treinmodernisering (NSTM) in Haarlem en wordt gerealiseerd door Visser & Smit Bouw.
Tijdens deze dag neemt Dennis van Poppel, projectleider Visser & Smit Bouw, ons mee in de wereld van klimaatneutraal bouwen, circulariteit en innovatieve kostbenadering. Ontdek hoe kostenbewust ontwerp en duurzaam bouwen elkaar versterken. Aan de hand van de nieuwe klimaatneutrale treinstellenhal van NS Treinmodernisering (NSTM) laten we zien hoe innovatie, circulariteit en vakmanschap samenkomen in een toekomstbestendig project. De nieuwe hal van NSTM wordt een indrukwekkend gebouw, en de gevel krijgt een open karakter met veel glas. De hal wordt ca. 200 meter lang en 11 meter hoog. Hierin worden een kantoor voor ongeveer 180 medewerkers en vier sporen voor schade-, herstel- en revisiewerkzaamheden ondergebracht.
Daarnaast is Menno Rubbens, directeur cepezedprojects / LCP Circulair aanwezig als spreker om ons meer te vertellen over Circulair bouwen als ontwerpprincipe.
Circulair bouwen is meer dan hergebruik van materialen: het vraagt om een fundamenteel andere manier van denken over ontwikkelen, ontwerpen en realiseren. Menno Rubbens laat zien hoe deze principes in de praktijk vorm krijgen in toonaangevende projecten zoals CIRCL, het Zuiderstrandtheater, de Tijdelijke Rechtbank in Amsterdam en The Green House, een tijdelijk restaurant, als opvulling van een ‘vergeten’ hoekje, dat niet langer dan 15 jaar blijft staan. Aan de hand van concrete voorbeelden toont hij hoe flexibiliteit, demontabiliteit en waardecreatie over de hele levenscyclus leidend kunnen zij, met behoud van van architectonische kwaliteit en maakbaarheid.
PARTNERS VAN DE NVBK















